Muzeu i vëllezërve Frashëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muzeu i vëllezërve Frashëri.jpg

Muzeu i vëllezërve Frashëri ndodhet në fshatin FrashërPërmetit. Ai është ngritur mbi rrënojat e shtëpisë që është prishur në vitin 1892. Në vitin 1974 është bërë muze, me 10 dhoma. Është një muze që ka një nivel në planin shkencor, estetik dhe artistik.

Peshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Frashër Përmeti