Myslim Islami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Myslim Islami (Roshanj, 1936) ka qenë arsimtar, autor i disa monografive të fushës së historiografisë, publicistikës dhe memuaristikës shqiptare. Përpilues i 25 zërave për Fjalorin Enciklopedik Shqiptar dhe për Enciklopedinë Shqiptare. Mban urdhërin "Naim Frashëri" për punën e tij në fushën e historisë dhe muzeologjisë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Loloçi, Çerçiz (2019). "Kush është Myslim Islami?". alb-spirit.com.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)