NBA sezoni 2004-05

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

NBA sezoni 2004-05 ishte sezoni i 59 organizuar nga National Basketball Association (NBA). Sezoni filloi më 2 nëntor, 2004 dhe mbaroi më 23 qershor, 2005. Liga përbëhej nga 30 ekipe, gjatë sezonit të rregullt u zhvilluan 82 lojra. Sezoni mbaroi me mposhtjen e Detroit Pistons nga San Antonio Spurs me rezultat 4-3 në finale.

Ngjarje të rëndësishme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të dhënat përfundimtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Konferenca Lindore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Konferenca Perendimore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat e liderëve të sezonit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

NBA shpërblimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • NBA ekipi i parë:
  • NBA ekipi i dytë:
  • NBA ekipi i tretë:
  • NBA ekipi i parë - mbrojtje:
  • NBA ekipi i dytë - mbrojtje:
  • NBA ekipi i parë fillestarë:
  • NBA ekipi i dytë fillestarë:

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]