NEOMA Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"NEOMA Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris, Rouen dhe Reims. Ngritur që në vitin 2013.

"NEOMA" u rendit e 50-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 62500 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Shi Weillang (kreu ekzekutiv i Huawei France-it) dhe Wilfried Guerrand (Hermès).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.European Business School Rankings 2019 Arkivuar 8 mars 2020 tek Wayback Machine
  2. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]