Nadiem Amiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nadiem Amiri
Të dhënat personale
Data e lindjes27 tetor 1996
Vendi i lindjesLudwigshafen, Gjermani
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktual1899 Hoffenheim
Numri18
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–1899 Hoffenheim II20(2)
2015–1899 Hoffenheim32(4)
Ekipi kombëtar
2013–2014Gjermania U-188(2)
2014–2016Gjermania U-1913(3)
2015–2016Gjermania U-203(0)
2016–Gjermania U-214(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nadiem Amiri (Persisht: ندیم امیری; lindi më 27 tetor 1996) është futbollistë gjerman me prejardhje afgane. Ai luan në skuadrën 1899 Hoffenheim si mesfushor sulmues.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Germany – N. Amiri – Profile with news, career statistics and history – Soccerway". soccerway.com. Marrë më 2015-02-15. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]