Nalec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nalec
Komunë
noform
Vendndodhja
Nalec is located in Spanjë
Nalec
Nalec

Koordinatat: 41°33′42″V 1°6′59″L / 41.56167°V 1.11639°L / 41.56167; 1.11639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Kryetari i Bashkisë Laura Piera i Cuadras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.3 km2
Lartësia 487 m (m.n.d.)
Popullsia 95 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 33′ 42″ Veri

1° 6′ 59″ Lindje


Nalec është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Nalec ka 95 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nalec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale