Nani Bregvadze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nani Bregvadze
Nani Bregvadze at Laima Rendez Vous Jurmala 2017 (2).jpg
Të dhëna
Data e lindjes (1938-07-21) 21 Korrik, 1938 (84 vjeç) Tbilisi
PrejardhjaGjeorgjia
Profesionetpianiste dhe këngëtare
InstrumentetPianoja

Nani Bregvadze (e lindur më 21 korrik, 1938) është një pianiste dhe këngëtare nga Gjeorgjia.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nani Bregvadze lindi në vitin 1938, në Tbilisi.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]