Jump to content

Nantes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nantes
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej280,600
{{{postal_code_type}}}
44000, 44100, 44200 und 44300
Faqja zyrtareWeb faqja

Nantes është një qytet në anën perëndimore të Francës.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Pozita gjeografike:

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Objekte turistike dhe kulturore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Universitetet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Panorama e qytetit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]