Naohiro Ishikawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naohiro Ishikawa
Naohiro Nishikawa FC Tokyo Nabisco Cup.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëNaohiro Ishikawa
Data e lindjes (1981-05-12) 12 Maj, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesYokosuka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri18
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2002Yokohama F. Marinos
2002–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2003–2012Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naohiro Ishikawa (lindur më 12 Maj 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
2004 1 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 2 0
2010 1 0
2011 0 0
2012 1 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]