Naoki Soma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoki Soma
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoki Soma
Data e lindjes (1971-07-19) 19 Korrik, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2003Kashima Antlers
2002Tokyo Verdy
2004–2005Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
1995–1999Japonia58(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoki Soma (lindur më 19 korrik 1971) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 9 0
1996 13 2
1997 21 1
1998 10 1
1999 5 0
Gjithsej 58 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]