Naoki Yamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoki Yamada
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoki Yamada
Data e lindjes (1990-07-04) 4 Korrik, 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualShonan Bellmare
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2014Urawa Reds
2015–Shonan Bellmare
Ekipi kombëtar
2009–2010Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoki Yamada (lindur më 4 Korrik 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]