Naoshi Nakamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoshi Nakamura
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoshi Nakamura
Data e lindjes (1979-01-27) 27 Janar, 1979 (42 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2014Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2006Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoshi Nakamura (lindur më 27 Janar 1979) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]