Naotake Hanyu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naotake Hanyu
Naotake Hanyu.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëNaotake Hanyu
Data e lindjes (1979-12-22) 22 Dhjetor, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri22
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2007JEF United Chiba
2008–FC Tokyo
2013Ventforet Kofu
Ekipi kombëtar
2006–2008Japonia17(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naotake Hanyu (lindur më 22 dhjetor 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 5 0
2007 7 0
2008 5 0
Gjithsej 17 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]