Naoto Otake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Naoto Otake
Të dhënat personale
Emri i plotë Naoto Otake
Data e lindjes (1968-10-18) 18 Tetor, 1968 (49 vjeç)
Vendi i lindjes Shizuoka, Japoni
Pozita ne fushë Mbrojtës
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1991–1997 Yokohama Flügels
1998–2001 Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1994 Japonia 1 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoto Otake (lindur më 18 Tetor 1968) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]