Naoya Kikuchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoya Kikuchi
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoya Kikuchi
Data e lindjes (1984-11-24) 24 Nëntor, 1984 (36 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSagan Tosu
Numri36
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2007Júbilo Iwata
2005Albirex Niigata
2008–2009Carl Zeiss Jena
2009–2010Oita Trinita
2011–2013Albirex Niigata
2013–Sagan Tosu
Ekipi kombëtar
2010Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoya Kikuchi (lindur më 24 Nëntor 1984) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]