Naoya Kondo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoya Kondo
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoya Kondo
Data e lindjes (1983-10-03) 3 Tetor, 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesUtsunomiya, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualJEF United Chiba
Numri3
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2015Kashiwa Reysol
2016–JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
2012Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoya Kondo (lindur më 3 Tetor 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]