Narón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Narón
Komunë
noform
Town Hall
Flamuri_figura
Vendndodhja
Narón is located in Spanjë
Narón
Narón

Koordinatat: 43°33′V 8°9′P / 43.550°V 8.150°P / 43.550; -8.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Ferrolterra
Kryetari i Bashkisë Xosé Manuel Blanco
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.91 km2
Popullsia 37712 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.naronconcello.org


Narón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ferrolterra, të provincës A Coruña, në Galicia. Narón ka 37712 banorë (2009, INE), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]