Natalia Partyka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Natalia Partyka
Natalia Partyka (POL).jpg
U lind nëKorrik 27, 1989(1989-07-27)[1]
KombësiaPolonia Polonia
Emrat e tjerëNatalia Partyka

Natalia Dorota Partyka (e lindur më 27 Korrik të vitit 1989) është një lojtare pingpongu Polake. Lindur pa dorën e djathtë dhe parakrah, ajo merr pjesë në garat për atletët me aftësi të pakufizuara, si dhe në garat për atletët me aftësi të kufizuara. Partyka arriti 32-in e fundit të pingpongut të Olimpiadës në Londër në vitin 2012.

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Natalia Partyka". Sports-Reference.com. Arkivuar nga origjinali më 17 prill 2020. Marrë më 30 mars 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "World ranking Record for PARTYKA Natalia (POL)". ITTF.com. International Table Tennis Federation. Arkivuar nga origjinali më 31 janar 2012. Marrë më 30 mars 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)