Jump to content

Natalie Imbruglia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Natalie Imbruglia (2008)

Natalie Jane Imbruglia lindi më 4 shkurt 1975Sydney, New South Wales, Australia. Është një këngëtare dhe aktore. Ajo është që 2003 e martuar me Daniel Johns, këngëtarin të bendit Silverchair dhe The Dissociatives. Ndërkombëtar u bë Natalie Imbruglia e njohur 1998 me hitin Torn (1996 shkruar për Trine Rein) dhe të albumit Left Of The Middle.


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.