Nathan Burns

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nathan Burns
Të dhënat personale
Emri i plotëNathan Burns
Data e lindjes (1988-05-07) 7 Maj, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesBlayney, Australia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006-2008Adelaide United
2008-2012AEK Athens
2009-2010Kerkyra
2012-2013Incheon United
2013-2014Newcastle United Jets
2014-2015Wellington Phoenix
2015-2017FC Tokyo
2016-2017FC Tokyo U23
2017-Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2007–Australia24(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nathan Burns (lindur më 7 Maj 1988) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 24 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2007 1 0
2008 1 0
2009 0 0
2010 2 0
2011 3 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 11 2
2016 6 1
Gjithsej 24 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]