Navaconcejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navaconcejo
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Navaconcejo is located in Spanjë
Navaconcejo
Navaconcejo

Koordinatat: 40°10′42″V 5°49′54″P / 40.17833°V 5.83167°P / 40.17833; -5.83167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Navaconcejo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51 km2
Lartësia 455 m (m.n.d.)
Popullsia 2046 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 10′ 42″ Veri

5° 49′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare Ayuntamiento de Navaconcejo


Navaconcejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Navaconcejo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Navaconcejo ka 2046 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]