Navalcarnero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navalcarnero
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Navalcarnero.svg
Vendndodhja
Navalcarnero is located in Spanjë
Navalcarnero
Navalcarnero

Koordinatat: 40°17′5″V 4°0′49″P / 40.28472°V 4.01361°P / 40.28472; -4.01361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Suroeste
Kryetari i Bashkisë Baltasar Santos González
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 100.2 km2
Lartësia 670 m (m.n.d.)
Popullsia 23115 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Navalcarnereños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28600
Koordinatat 40° 17′ 5″ Veri

4° 0′ 49″ Perëndim


Navalcarnero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Suroeste, të provincës Madrid, në Madrid. Navalcarnero ka 23115 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 100.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]