Navalmoralejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navalmoralejo
Komunë
Vendndodhja
Navalmoralejo is located in Spanjë
Navalmoralejo
Navalmoralejo

Koordinatat: 39°44′21″V 5°8′36″P / 39.73917°V 5.14333°P / 39.73917; -5.14333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Campana de Oropesa
Kryetari i Bashkisë Manuel Ramón Chico López (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22 km2
Lartësia 423 m (m.n.d.)
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Navalmoralejano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45573
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 44′ 21″ Veri

5° 8′ 36″ Perëndim


Navalmoralejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campana de Oropesa, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Navalmoralejo ka 77 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]