Navata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navata
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Navata.svg
Vendndodhja
Navata is located in Spanjë
Navata
Navata

Koordinatat: 42°13′31″V 2°51′43″L / 42.22528°V 2.86194°L / 42.22528; 2.86194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.51 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 1158 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Navatencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 13′ 31″ Veri

2° 51′ 43″ Lindje


Navata është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Navata ka 1158 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Navata – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale