Nazim Gruda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nazim Gruda ka lindur 11 mars 1957 në Tiranë, Akademik shqiptar. Është një nga specialistët dhe shkencëtarët më të shquar mbarëshqiptarë në fushën e hortikulturës. Është fitues i Çmimi Radovicka për vitin 2017 nga Akademinë e Shkencave të Shqipërisë.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.