Ndërkombëtarët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ndërkombëtarët është një dramë e realizuar mbështetur në librin e Ylljet Aliçka “Rrëfenjë me ndërkombëtarë”, ku përshkruhen marëdhëniet që ka populli shqiptar me ndërkombëtarët.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Producentë: Vjollca Dedei, Pluton Vasi, Driton Sahiti, Gunnar Dedio
  • Regjia: Pluton Vasi
  • Skenografia: Ylljet Aliçka
  • Fotografia: Ram Shani
  • Editor: Gjergji Pano
  • Zëri: Bardhyl Xhano
  • Kostumografia: Oriana Kamberi
  • Aktorët: Eni Shehu, Kastriot Caushi, Ervin Culi, Rovena Lule Kuka, Karafil Shena

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]