Ndërmjetës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ndërmjetës
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Tiranës
Rrethi: Rrethi i Tiranës
Komuna: Komuna Prezë
Popullsia: 100 banorë banorë
Targat e automjeteve: TR
Përdorimi i stampës

Ndërmjetës është një fshatkomunën Prezërrethin e TiranësShqipërisë. Është fshati më i vogël i komunës Prezë por më i bukuri nga 7 fshatrat e tij. Rrethohet nga 2 lumenj dhe ka vetëm 1 dalje. Banorët e tij janë shumë mikpritës dhe të thjeshtë[1]


Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 shtator 2014. Marrë më 20 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)