Neder-Betuwe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Neder-Betuwe (kthjellim).


Neder-Betuwe
—  komuna  —
stema_figuraNeder-Betuwe vlag 2014.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Opheusden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°56′00″V 5°38′00″L / 51.9333°V 5.6333°L / 51.9333; 5.6333 (Neder-Betuwe)Koordinatat: 51°56′00″V 5°38′00″L / 51.9333°V 5.6333°L / 51.9333; 5.6333 (Neder-Betuwe)
Sipërfaqja 68,11 km2
Popullsia 22.555 banorë 2010
Dendësia 331,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0344, 0488
Kodi Postar 4040-4041, 4043, 4050-4051, 4053-4054, 6669
Kodi statistikor 1740
Opheusden is located in Hollandë
Opheusden
Opheusden
Neder-Betuwe – harta_foto
www.nederbetuwe.nl

Neder-Betuwe është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 68.11 km² dhe popullsi 22555 banorë[1]. Opheusden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland