Nehat Jahiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Nehat Jahiu lindi më 10 tetor të vitit 1951 në fshatin Orizare të komunës së Likovës, është poet shqiptar. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, të mesmen në Preshevë ndërsa shkollën e lart pedagogjike-dega e gjuhës dhe letërsisë shqipe në Gjakovë. Punon në shkollën fillore "Faik Konica" të fshatit Orizare dhe Slupçan.

Veprat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka botuar përmbledhjet me poezi:

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]