Nejc Pečnik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nejc Pečnik
Të dhënat personale
Emri i plotëNejc Pečnik
Data e lindjes (1986-01-03) 3 Janar, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesDravograd, Sllovenia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002-2009Celje
2008-2009Sparta Prague
2009-2012Nacional
2011Krylia Sovetov Samara
2012-2013Sheffield Wednesday
2013-2014Red Star Belgrade
2015JEF United Chiba
2016-Omiya Ardija
Ekipi kombëtar
2009–2015Flag of Slovenia.svg Sllovenia32(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nejc Pečnik (lindur më 3 Janar 1986) është një futbollist slloven.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 32 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovenia.svg Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
2009 7 2
2010 3 0
2011 4 0
2012 3 2
2013 3 0
2014 6 0
2015 6 2
Gjithsej 32 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]