Neki Lameborshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neki Lameborshi.JPG

Neki Lameborshi U lind në Virua Radhimë, më 01 qershor 1955, vend ku ai kaloi fëmininë. Mbas përfundimit me vështirësi të shkollës 8-vjeçare, për vet kushtet e banimit larg fshatit, në vitin 1974 mbaron me rezultate të mira shkollën e mesme të përgjithshme “Ali Demi” Vlorë. Në vitin 1977 është diplomuar në Akademinë e Detarisë po në Vlorë dhe për një periudhë të gjatë kohe ka punuar si oficer në Flotën Luftarake – Detare Shqiptare. Prej vitit 1993 e në vazhdim ka punuar në anije të ndryshme transporti pasagjerësh dhe mallrash. Ka kryer privatisht kurse të ndryshme kualifikimi në kuadrin e IMOs.

Botime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Bota Radhimjote