Nekropola Romake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nekropola Romake
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Kopiliq i Epërm, Skenderaj, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-345/72
Nr. i referencës 2935

Nekropola Romake është një monument i trashëgimisë kulturore në Kopiliq i Epërm, Skenderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-345/72.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]