Nenad Maslovar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nenad Maslovar
Të dhënat personale
Emri i plotëNenad Maslovar
Data e lindjes (1967-02-20) 20 Shkurt, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesMali i Zi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1989Spartak Subotica
1990-1992Velež Mostar
1992-1994Red Star Belgrade
1994-1998JEF United Ichihara
1999Avispa Fukuoka
Ekipi kombëtar
1997Flag of SFR Yugoslavia.svg Jugosllavia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nenad Maslovar (lindur më 20 Shkurt 1967) është një ish-futbollist malazez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of SFR Yugoslavia.svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1997 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]