Nevena Bozhoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nevena Bozhoviq

Nevena Ivanoviq (lindur Bozhoviq, serbisht: Невена Божовић Nevena Božović, l. me 15 qershor 1994 në Mitrovicë, Kosovë dhe Metohi) është një këngëtare serbe nga Kosova.

Ka përfaqësuar Serbinë në Eurovision Song Contest 2013MalmöSuedisë me këngën "Ljubav je svuda" (Dashuria është kudo), së bashku me Mirna Raduloviqin dhe Sara Jovanoviqin. Ajo është këngëtarja e parë e cila ka marrë pjesë në dy Festivale të Këngës për Fëmijë, dhe Eurovision Song Contest si artiste kryesore.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Serbia: Moje 3 [Interview] | escXtra" (në serbisht). Arkivuar nga origjinali më 25 prill 2013. Marrë më 6 gusht 2017.