Never Grow Up

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Never Grow Up (Kinezisht: 成龙:还没长大就老了) është autobiografi e vitit 2015 nga Jackie Chan me Zhu Mo. Libri tregon për historinë e Chan në vitet akademike në Kinë, pushimet në Hong Kong dhe Hollywood, situatat e rrezikshme që ka pasur gjatë xhirimeve të filmit dhe jeta e tij si një burrë dhe baba. Që nga Mjeshtri i Ri në vitin 1980, filmat e Jackie kanë përfunduar me gabime gjatë xhirimeve. Në Never Grow Up, Jackie zbaton të njëjtën frymë të hapur ndaj jetës së tij, duke provuar herë pas here se pse ai është i dashur në të gjithë botën: ai është i sinqertë, qesharak, i sjellshëm, i guximshëm përtej llogaritjes dhe - pas gjithë kësaj kohe - ende i ri në zemër. Në dhjetor 2018, libri u përkthye në gjuhën angleze nga Jeremy Tiang, me titullin Never Grow Up[1].

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Never Grow Up". simonandschuster.com. Marrë më 29 nëntor 2018. Nuk lejohet formatim teksti në: |website= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhja e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]