Niagara-on-the-Lake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Niagara-on-the-Lake (kthjellim).


Niagara-on-the-Lake
—  qytet  —
Niagara-on-the-Lake is located in Kanadaja
Niagara-on-the-Lake
Niagara-on-the-Lake
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Niagara
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°15′19″V 79°04′18″P / 43.2552°V 79.0716°P / 43.2552; -79.0716 (Niagara-on-the-Lake)Koordinatat: 43°15′19″V 79°04′18″P / 43.2552°V 79.0716°P / 43.2552; -79.0716 (Niagara-on-the-Lake)
Lartësia 82 m (m.n.d)
Sipërfaqja 132,83 km2
Popullsia 14.587 banorë 2006
Dendësia 109,82 banorë/km2
www.notl.org

Niagara-on-the-Lake është një qytetKomuna rajonale Niagara, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 132.83 km² dhe popullsi 14587 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario