Nijefurd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nijefurd (kthjellim).


Nijefurd
—  woonplaats  —
stema_figuraNijefurd flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Súdwest Fryslân
Koordinatat 52°59′00″V 5°26′00″L / 52.983333°V 5.433333°L / 52.983333; 5.433333 (Nijefurd)Koordinatat: 52°59′00″V 5°26′00″L / 52.983333°V 5.433333°L / 52.983333; 5.433333 (Nijefurd)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0514, 0515
Kodi Postar 8584, 8711 - 8779
Nijefurd is located in Hollandë
Nijefurd
Nijefurd

Nijefurd është një qytezë në Súdwest Fryslân, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nijefurd – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Friesland