Nikoliqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nikoliqi
Fshat
Vendndodhja
Nikoliqi is located in Maqedonia e Veriut
Nikoliqi
Nikoliqi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Dojran
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1487
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 15′ 46″ Veri

22° 44′ 47″ Lindje

Popullsia 541 banorë (2002)