Nikolla Micevski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nikolla Micevski (maqedonisht: Никола Мицевски; i lindur më 13.3.1975, në Shtip) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Nikolla Micevski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Nikolla Micevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.