Një për të gjithë dhe të gjithë për një (pikturë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Një për të gjithë dhe të gjithë për një është pikturë e piktorit Minella Saro, e vitit 1969. Stili: Realizmi socialist; Teknika e përdorur: vaj, përmasat: 207 x 248 cm. Pronësia: Galeria Kombëtare e Arteve në Tiranë, , e cila e ka blerë 3500 lek në vitin 1969. Historia e kësaj tablloje çasti është një fatkeqësi natyrore që lidhet me tërmetin e vitit 1967, i rënë në zonat e Veriut të Shqipërisë.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gazeta "Milosao", e diel 31 gusht 2008.