Jump to content

Një vit i gjatë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një vit i gjatë
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Një vit i gjatë
Origjinali Një vit i gjatë
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Filmi "Një vit i gjatë" prodhim i vitit 1987. Regjia: Esat Ibro, Skenari: Natasha Lako, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Gjon Simoni.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Donika Sara është drejtoreshë e një ndërmarrjeje të rëndësishme. Papritur bashkëshorti i saj aksidentohet. Tani ajo duhet të zgjedhë midis jetës së saj shoqërore dhe detyrës si grua.

Aktorët në role[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hajrie Rondo,
Vladimir Muzha,
Ilia Shyti,
Fatos Sela, ,
Vasjan Lami,
Tatjana Leska,
Dhorkë Orgocka ,
Einar Nelku,
Mina Koxhaku,
Melpomeni Çobani,
Pranvera Lumani,
Shpresa Bërdëllima,
Xhelal Hoxha,
Marika Kallamata,
Astrit Hasani,
Arqile Lici ,
Fatmir Kapllani