No se lo digas a nadie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

No se lo digas a nadie (sq. Mos ja thuaj as njeriu) është një film nga Peru. Ka si regjisor Francisco Lombardi dhe bazohet nga libri i Jaime Bayly, i cili mori dhe pjesë në film. U shfaq në 16 korrik 1998. Ishte filmi i parë në Peru me tematikën e homoseksualitetit.

Joaquín Camino (Santiago Magill) është një i ri i shoqërisë së lartë nga Lima, që ka tendenca prej homoseksuali, por ai përballet me paragjykimet e prindërve të tij dhe shoqërisë homophobike dhe shumë konservatore, dhe hipokrite. Filmi tregon ndodhit e Joaquín, që nga adoleshenca e deri sa rritet.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Santiago Magill ... Joaquín Camino

Christian Meier ... Gonzalo

Lucia Jimenez ... Alejandra

Giovanni Ciccia ... Alfonso

Vanessa Robbiano ... Prostitute

Carlos Fuentes ... Gerardo

Gianfranco Brero ... University Professor

Carlos Tuccio ... Sacerdote Confesor

Anibal Zamoa ... Transvestite

Emilran Cossío ... Dioni

Jorge Lopez Cano ... Proprietor of the Bordello

Alonso Alegría ... Sacerdote

Gerardo Ruiz ... Jorge

Johnny Mendoza ... Comprador de Droga

Javier Echevarría ... Rector de Universidad