Nobuhisa Yamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nobuhisa Yamada
Të dhënat personale
Emri i plotëNobuhisa Yamada
Data e lindjes (1975-09-10) 10 Shtator, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesFujieda, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2013Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2002–2004Japonia15(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nobuhisa Yamada (lindur më 10 Shtator 1975) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2002 1 0
2003 11 0
2004 3 1
Gjithsej 15 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]