Nobuyuki Kato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nobuyuki Kato
Të dhënat personale
Emri i plotëNobuyuki Kato
Data e lindjes (1920-01-02) 2 Janar, 1920 (99 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tanabe Pharmaceuticals
Ekipi kombëtar
1951Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Nobuyuki Kato (lindur më 2 Janar 1920) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]