Noord-Beveland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Noord-Beveland
Flamuri i Noord-Beveland
Stema zyrtare e Noord-Beveland
Popullsia
 • Gjithsej7.495
Faqja zyrtarewww.noord-beveland.nl

Noord-Beveland është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 120.29 km² dhe popullsi 7495 banorë[1]. Wissenkerke është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda