Norio Omura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Norio Omura
Të dhënat personale
Emri i plotëNorio Omura
Data e lindjes (1969-09-06) 6 Shtator, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesMatsue, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–2001Yokohama F. Marinos
2002–2003Vegalta Sendai
2004–2006Sanfrecce Hiroshima
2006–2007Yokohama FC
2008Gainare Tottori
Ekipi kombëtar
1995–1998Japonia30(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Norio Omura (lindur më 6 shtator 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 4 0
1996 12 2
1997 10 2
1998 4 0
Gjithsej 30 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]