November Rain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Example alt text
Skenë nga video e November Rain

November Rain është një këngë e shkruar nga grupi hard rock Amerikan Guns N' Roses. Kënga u lëshua në qershor, 1992. November Rain mund të gjehet në albumin Use Your Illusion I. Kënga u shkrua nga Axl Rose. Axl Rose e kishte nisur të shkruante këngën në vitin 1983. November Rain morri #6 në listën Solot e Kitarës më të Mëdhaja në Histori, nga revista Guitar World. Video e këngës është njëra nga 5 videot muzikore më të shtrenjta të krijuar. Gjatësia e këngës është 8:57, dhe është kënga më e gjatë që është futur në Top 10 të Billboard 100.

Lidhje të Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]