Nuk jam sex bombë (album)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
S'jam sex bombë
S'jam sex bombë kopertina
Studio album nga Adelina Ismajli
Lëshuar më 17.02.2000
Inçizuar më 1998,1999,2000
Zhanri Pop, Tallava, Rock
Zgjatja 1998-2000
Gjuha Shqip
Label Labia Productions
Producent(e) Virusi
Kronologjia e Adelina Ismajlit
Ushtrinë timë(1996) S'jam sex bombë(2000) Prej fillimit (2002)

S'jam sex bombë është një album i këngëtares shqiptare Adelina Ismajli. ajo është më afër që të Feniks album më i suksesshëm i saj.

Kenget[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 01.F the gouvorment (recorded 1999)
 • 02.Largohu nga Frajeri im (recorded 2000)
 • 03.Shko ne R.*. (recorded 1998)
 • 04.Femer & D (recorded 1999)
 • 05.You re my angel (recorded 2000)
 • 06.Sonte (recorded 2000)
 • 07.Lavdi ushtari im (recorded 1999)
 • 08.Zahir Pajaziti (recorded 1998)
 • 09.Uragan qohen krenaret (recorded 1998)
 • 10.Amaneti (recorded 1999)
 • 11.Kosovare (recorded 2000)
 • 12.Ti do te martohesh (recorded 1998)
 • 13.Sex Bombe (recorded 2000)
 • 14.Zotit (recorded 2000)
 • 15.Deri kur keshtu (recorded 1998)

IRA[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Menjehere pas kesaj fillon punen ne videoprojektin "IRA" ku numerohen 11 klipe nga albumi Nuk jam sex bombë dhe 7 skeqe humoristike humoristet kosovar Sevdai Radogoshi, Besim Dina dhe Bujar Kokolli. Videoprojekti kalon mbi 1 vit e gjysem pa mundesi botimi per shkak te kushteve finansiare.

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.