Nulles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nulles
Komunë
noform
Winery in Nulles.
Vendndodhja
Nulles is located in Spanjë
Nulles
Nulles

Koordinatat: 41°15′4″V 1°17′48″L / 41.25111°V 1.29667°L / 41.25111; 1.29667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Xavier Domingo Segú
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.73 km2
Lartësia 231 m (m.n.d.)
Popullsia 451 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Nullencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43887
Koordinatat 41° 15′ 4″ Veri

1° 17′ 48″ Lindje


Nulles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Nulles ka 451 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nulles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale