Nunspeet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nunspeet (kthjellim).


Nunspeet
—  komuna  —
stema_figuraNunspeet vlag.svg
Pamje nga Nunspeet

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Nunspeet
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°20′00″V 5°47′00″L / 52.3333°V 5.7833°L / 52.3333; 5.7833 (Nunspeet)Koordinatat: 52°20′00″V 5°47′00″L / 52.3333°V 5.7833°L / 52.3333; 5.7833 (Nunspeet)
Sipërfaqja 129,49 km2
Popullsia 26.670 banorë 2010
Dendësia 205,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0341, 0577
Kodi Postar 8070-8072, 8075-8077
Kodi statistikor 0302
Vendndodhja
Nunspeet is located in Hollandë
Nunspeet
Nunspeet
Nunspeet – harta_foto
www.nunspeet.nl

Nunspeet është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 129.49 km² dhe popullsi 26670 banorë[1]. Nunspeet është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland